Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Kontron KIC: Box PC s rozhraními z čelní i zadní strany

Společnost Kontron představila Kontron KIC (Kontron Intelligent Computer), novou řadu průmyslových počítačů kategorie box PC s rozhraními na čelní i zadní straně. Díky dvěma sadám rozhraní se zjednoduší kabeláž a zlevní montáž počítače do zařízení. Omezením kabeláže, u níž vždy hrozí, že dojde ke ztrátě kontaktu nebo přerušení kabelu, se také zvýší spolehlivost a zjednoduší údržba zařízení.
 
Kontron KIC, box PC o rozměrech jen 200 × 85 × 200 mm, ale s velkým výpočetním výkonem, je odpovědí na trend přesunout kompaktní průmyslové počítače s malou spotřebou z 19" rámů v rozváděčích přímo do řízeného stroje nebo zařízení. PC lze namontovat v libovolné poloze: horizontálně nebo vertikálně, na bok nebo vzhůru nohama, tak aby montáž a údržba byly co nejsnazší.
 
Embedded Box PC mohou být vybavena moduly COM Express (Computer On Module) a přizpůsobena požadavkům řešené úlohy. Tato koncepce zajišťuje také možnost budoucích změn při úpravách zařízení.
 
Na vnitřní straně PC jsou dvě rozhraní pro real-time gigabitový Ethernet, tři rozhraní USB, jedno COM, jedno LVDS, jedno GPIO a rozhraní pro audiosignály. Na vnější straně je navíc šest rozhraní USB, dvě rozhraní pro gigabitový Ethernet, jedno rozhraní COM, jedno DVI a jeden výstup line out. Pro specifické úlohy je navíc k dispozici slot PCIe pro přídavnou kartu nízkého profilu, např. s rozhraním CAN. V současné době jsou dostupné vzorky zařízení, sériová výroba začne ve třetím čtvrtletí 2010.
 
Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz