Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Kontron CP-HDD-S-KIT: sada pro flexibilní a vysokorychlostní ukládání dat v systémech CompactPCI

Společnost Kontron uvedla na trh sadu CP-HDD-S-KIT určenou pro systémy CompactPCI 3U a 6U, která umožňuje výrobcům strojů a zařízení a integrátorům systémů vytvářet výkonná a robustní zařízení pro ukládání dat a disková pole RAID, např. pro systémy videodohledu, zpracování obrazu nebo pro elektronické informační tabule. Díky integrované propojovací desce (backplane) může být tato sada snadno integrována do již existujících systémů CompactPCI.
 
Sada je navržena tak, aby dokázala pracovat v náročných podmínkách. Z hlediska vibrací a rázů je testována podle normy pro drážní techniku EN 50155 a rozsah pracovních teplot je −40 až +85 °C. Sada má hliníkový rámeček s držákem desek plošných spojů. Osadit lze pevný disk HDD nebo SSD o rozměru 2,5" (pro celý uvedený rozsah pracovních teplot lze použít jen disk SSD). Pro zvýšení mechanické odolnosti je možné na propojovací desku instalovat dva kovové vodicí kolíky, které zvyšují odolnost držáků desek proti vibracím a rázům. Desky lze vyměňovat i za provozu, bez nutnosti vypnout celý systém.
 
Sada CP-HDD-S-KIT je kompatibilní se SATA II. Lze ji snadno instalovat do 19" rámu. Vzhledem k flexibilitě i odolnosti je sada zvláště vhodná pro drážní a dopravní techniku, vojenství, leteckou techniku a průmyslovou automatizaci.
 
Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz