Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Konference EDERC 2014 v Miláně

Šestý ročník konference EDEREC (European Embedded Design in Education and Research) se bude konat 11. a 12. září 2014 v italském Miláně. Konferenci podporují IEEE Region 8, IEEE Italian Signal Processing Chapter, IEEE IAS-PELS-IES North Italy Joint Chapter a asociace EURASIP (European Association of Signal Processing). Akce je pořádána ve spolupráci s firmou Texas Instruments. Cílem konference je výměna zkušeností mezi výzkumníky a pedagogy v oblasti využití signálových procesorů (DSP), mikroprocesorů a analogových prvků určených pro vestavné systémy.

 
Poprvé bude na konferenci zvláštní sekce věnovaná zpracování analogových signálů. Přednášky v jejím rámci budou zaměřeny na systémy pro inteligentní snímače a systémy pro energeticky úsporné zpracování signálů, např. pro snímače vibrací, akustické snímače, snímače magnetických polí, snímače proudu, snímače obrazu a další analogové snímače. Pro tuto oblast se jeví jako ideální kombinace analogového předzpracování signálů s následným zpracováním pomocí DSP.
 
Konference bude zahrnovat plenární přednášky odborníků z akademické sféry i z praxe, přednášky v jednotlivých sekcích, postery, výstavku, komentované ukázky a workshopy.
 
Zájemci o aktivní účast mohou svou přihlášku zaslat do 26. května. Přednáška by měla popisovat zajímavý způsob použití vestavných procesorů od firmy Texas Instruments. Přednášky jsou hodnoceny v systému IEEEXplore. Postupy, termíny a podmínky účasti najdou zájemci na ti.com/ederc2014.
(Bk)