Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Konektory SPE od firmy Phoenix Contact

Společnost Phoenix Contact uvádí na trh přístrojové i kabelové konektory pro jednopárový Ethernet – SPE (Single Pair Ethernet).

Osazené kabely s těmito konektory umožní např. servisnímu pracovníkovi připojit se k provoznímu zařízení bez jakýchkoliv adaptérů.

Konektory podle IEC 63171-2 (IP20, původně standard Reichle & De Massari) mají ze všech uspořádání podle norem řady IEC 63171 nejkompaktnější uspořádání pinů. Umožní splnit požadavky na miniaturizaci a snížení ceny, které jsou spojené s novým standardem SPE. Standard byl vyvíjen s ohledem na použití v automatizaci budov, ale konektory svým zajištěním proti rozpojení vyhovují i pro použití v průmyslu. Druhá verze konektorů, kterou Phoenix Contact uvádí na trh, jsou konektory v provedení M8 podle IEC 63171-5 s krytím IP67. Obě verze jsou vhodné pro pájení vlnou a pro automatizovanou montáž jsou dodávány v balení na kotouči.

K dispozici jsou nejen samotné konektory, ale i osazené kabely (patch) v různých délkách a s oběma variantami konektorů. Kabely s konektory M8 jsou nabízeny s průřezem vodičů AWG22 a s konektory s kolíky i zdířkami, takže je lze použít jako prodlužovací kabely. Dodávány jsou i varianty s konektorem M8/IP67 na jedné straně, pro připojení zařízení v provozních podmínkách, a s konektorem IP20 na druhé straně.

PHOENIX CONTACT, s. r. o., e-mail: obchod@phoenixcontact.comtel.: 542 213 401, www.phoenixcontact.com/online/portal/pc