Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Konektory IE-Line pro průmyslový Ethernet

Konektory IE-Line od společnosti Weidmüller se mohou pyšnit následujícími vlastnostmi: jako první na trhu jsou univerzální volbou pro konektorové spojení metalických i optických kabelů s krytím IP67 a díky modularitě lze vybírat z ohromného množství variant konektorových vložek, materiálu krytů a připojení vodičů. Vzhledem k velmi kvalitnímu provedení kontaktů lze zaručit, že bez ztráty funkce vydrží až 750 cyklů spojení a rozpojení (podle ČSN EN 60603-7). Konektory vyhovují i pro sítě s rychlostí přenosu 10 Gb/s a jejich kryty splňují požadavky normy ČSN EN 61076-3-106. Jsou k dispozici pro různé protokoly: varianta 4 pro Ethernet TCP/IP, varianta 5 pro Profinet a varianta 1 pro Ethernet/IP.
 
Nové, plně stíněné konektory lze použít pro ethernetovou kabeláž Cat. 6. Rozměry a kompaktním tvarem konektory 4 IE-Line připomínají konektory M12, jež výrobci strojů v průmyslových podmínkách často používají. Na rozdíl od nich však umožňují přenášet data rychlostí až 10 Gb/s. To ocení např. dodavatelé systémů strojového vidění určených pro kontrolu výroby, kde je třeba přenášet z kamer do řídicího systému velké objemy dat. Do krytu konektorů 4 IE-Line je možné vestavět konektorové vložky RJ45 pro metalické kabely nebo vložky LC duplex či SC pro optické kabely. Tak je možné jedním typem konektorů realizovat spojení na vzdálenost od jednotek metrů po několik kilometrů.
 
Konektory jsou robustní, odolné proti vibracím i extrémním teplotám. Snadno se montují i na místě, v provozních podmínkách.
 

Weidmüller, s. r. o., tel.: 244 001 400, www.weidmueller.cz, e-mail: office@weidmueller.cz