Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Konektorům ST-series od společnosti Hirschmann je čtyřicet let

Od roku 1971, kdy byly uvedeny na trh, bylo vyrobeno více než sto milionů konektorů ST-series od společnosti Hirschmann (nyní součást koncernu Belden). Konektory jsou vhodné pro napětí do 400 V AC nebo 250 V DC. Původně byly určeny zejména pro technická zařízení budov (elektrické rolety, markýzy a žaluzie), ale pro svou spolehlivost a odolnost našly široké uplatnění ve výrobě strojů, v osvětlovací technice nebo v lékařství. To je důvod, proč konektory ST-series, ačkoliv se od roku 1971 v podstatě nijak nezměnily, dále zůstávají v sortimentu společnosti Hirschmann.
 
V typové řadě konektorů ST-series jsou kabelové konektory i konektory určené k montáži do panelu s různými počty pólů (2+PE, 3+PE, 4+PE, 5+PE). Lze je použít pro vodiče o průměru do 1,5 mm.
 
Kompaktní kryt konektorů je zhotoven z polyamidu a je odolný proti mazivům, ozonu i ultrafialovému záření. Všechny verze jsou v krytí IP54 a mají schválení pro evropský i americký trh (VDE, UL). Rozsah provozních teplot je -30 až +90 °C. Konektory odolávají i silným vibracím.
 
Za čtyřicet let se tyto konektory pro svou kvalitu staly součástí elektrotechnické historie. Jak řekl Hartmut Unverricht, produktový manažer společnosti Hirschmann: „Tyto výkonové konektory jsou za čtyřicet let vyzkoušené v mnoha úlohách ve vnitřním a venkovním prostředí. Jsou vhodné v podstatě pro každou situaci a jsou příkladem produktu, pro který lze doslova použít heslo namontovat a zapomenout.“
 
Belden, tel.: +49 (0) 23 55 - 50 44 000, e-mail: lac-info@belden.com, www.beldensolutions.com