Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Komunikační schopnosti řídicího systému Sinumerik

Komunikační schopnosti řídicího systému Sinumerik

Na veletrhu EMO 2007 v Hannoveru (SRN) představila společnost Siemens A&D široké komunikační schopnosti svých řídicích systémů řady Sinumerik.

Systém Sinumerik 840 D sl lze kabelem i bezdrátově, prostřednictvím WLAN nebo GPRS, připojit na síť Profinet, a tak komunikovat s moduly distribuovaných I/O nebo se systémem Sinamics S120 pro řízení pohonů. Připojení na Profinet lze využít nejen ke komunikaci s pohony a I/O, ale také ke komunikaci s dalšími řídicími systémy, např. prostřednictvím OPC. Profinet je možné zvolit též pro přenos programů, lze jím realizovat diagnostiku a servis, stejně jako komunikaci s informačními systémy podniku.

Využití se předpokládá především u rozsáhlých a složitých výrobních linek, jež se vyskytují např. v leteckém průmyslu. Vzhledem k velkým rozměrům vyráběných dílů zde je na místě použití WLAN pro přenos diagnostických dat a důležitých údajů o výrobě. Komunikační systém Profinet CBA je velmi vhodný pro linky, v nichž současně pracuje sto i více strojů. GPRS je vhodná metoda pro přenos časově méně kritických dat na velké vzdálenosti, např. pro spojení se servisním střediskem nebo pro odesílání výstražných hlášení elektronickou poštou.

Pamatováno je i na zabezpečení dat proti nedovolené manipulaci a proti úniku informací.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, http://www.siemens.cz/ad,
e-mail: adprodej.cz@siemens.com

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde