Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Komunikační procesory Siemens pro průmysl

Společnost Siemens nabízí dva nové komunikační procesory určené k použití v průmyslovém prostředí. Externí komunikační procesor Simatic Net CP 5711 se používá k připojení běžných komerčních PC s rozhraním USB 2.0 ke sběrnici Profibus. Komunikační procesor Simatic Net CP 343-1 ERPC je rozšiřovací modul, který spojuje řídicí jednotky řady Simatic S7-300 s databázovými systémy prostřednictvím sítě typu průmyslový Ethernet.
 
Procesor Simatic Net CP 5711 podporuje veškeré přenosové služby poskytované protokoly MPI a Profibus při přenosové rychlosti až 12 Mb/s, např. komunikaci s řídicími a podřízenými uzly sítě Profibus-DP, řídicími systémy S7, programovacími zařízeními (PG) a operátorskými panely (OP). Lze ho instalovat na lištu DIN. Neposkytuje-li rozhraní USB v počítači dostatek energie, lze modul procesoru napájet z externího zdroje s napětím 24 V. Konektory portů Profibus a USB na modulu lze spolehlivě mechanicky uzamknout.
 
Rozšiřovací modul Simatic Net CP 343-1 ERPC je určen k přímému spojení řídicích jednotek řady Simatic S7-300 s databázovými systémy prostřednictvím sítě typu průmyslový Ethernet. Přes modul lze do řídicích jednotek přímo vkládat data či objednávky z databází, které jsou udržovány v řídicích systémech používaných na úrovni řízení výroby (MES) či podniku (ERP). Vedle samotného spojení s jinými programovatelnými automaty řady Simatic S7 či s PC lze s modulem při použití volitelného softwarového balíku realizovat také přímé spojení s databázovými systémy typu Oracle, MySQL, MS SQL nebo DB2.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com