Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Komunikační brány mezi provozními sběrnicemi a Ethernetem

číslo 4/2004

Komunikační brány mezi provozními sběrnicemi a Ethernetem

Německá firma Softing, v ČR zastoupená společností AutoCont Control Systems, představila na veletrhu SPS/IPC/Drives 2003 v Norimberku širokou nabídku novinek pro průmyslové komunikace. Velký zájem vyvolaly komunikační brány FG-100, a to pro svou jednoduchost a zajímavou cenu.

FG-100 jsou komunikační brány mezi Ethernetem a provozními sběrnicemi používanými v automatizační technice. Zajišťují průchod provozních dat i oboustranný přenos údajů o konfiguraci lokální sítě, nastavení parametrů připojených přístrojů a diagnostických dat.

FG-100 existuje ve variantách pro Profibus, CAN, CANopen, DeviceNet a Foundation Fieldbus. Na straně Ethernetu, popř. průmyslové varianty Ethernetu (Modbus/TCP), komunikuje FG-100 se zařízením s přidělenou IP adresou (host system) prostřednictvím 100BASE-TX přenosovou rychlostí 10 nebo 100 Mb/s. Všechny brány FG-100 jsou dodávány v kompaktním provedení pro montáž na lištu. Napájení je 24 V DC.

Pro snadné začlenění do počítačové sítě je k dispozici ovladač pro Microsoft Windows. Bránu lze konfigurovat z připojeného počítače prostřednictvím její webové stránky.

AutoCont Control Systems, s. r. o., tel.: 596 152 111, e-mail: tomas.lin@autocont.cz, http://www.autocontcontrol.cz

Inzerce zpět