Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Komponenty CANopen a DeviceNet od firmy Wago

Sběrnice CANopen a DeviceNet zůstávají trochu ve stínu jiných průmyslových sběrnic a Ethernetu. Ovšem společnost Wago, která má ve svém sortimentu bohatou nabídku komunikačních a procesorových modulů pro různé sběrnice, od cenově výhodných a jednoduchých komponent řady ECO až po odolná zařízení s krytím IP67, na ně nezapomíná a nabízí také deset typů zařízení pro CANopen a čtyři pro DeviceNet.
 
Na veletrhu Hannover Messe 2009 byl jednou z novinek programovatelný komunikační modul řady Speedway s krytím IP67 CANopen Coupler. Stejně jako u jiných programovatelných komunikačních a procesorových modulů od firmy Wago, také u něj má uživatel k dispozici programovací prostředí založené na specifikaci Codesys 3 a odpovídající normě IEC 61131-3.
 
Dalšími přírůstky do řady Speedway jsou jednoduché komununikační moduly pro CANopen a DeviceNet.
 
Komponenty Speedway jsou běžně vybaveny osmi digitálními vstupy; prostřednictvím systémového rozhraní může být propojeno až 64 modulů I/O. Systém se programuje a jeho parametry se nastavují pomocí obslužného rozhraní USB. Využívají se při tom data EDS a konfigurační nástroj WAGOframe, založený na FDT/DTM.
 
Kromě typové řady Speedway byla o nové komponenty doplněna i nabídka modulů pro Wago-I/O-System. K pěti komunikačním a dvěma procesorovým modulům pro CANopen přibyl komunikační člen s rozšířeným rozsahem pracovních teplot –20 až +60 °C. Je vhodný pro speciální úlohy, např. pro řízení veřejného osvětlení nebo pro dohled nad teplotou v mrazicím boxu.
WAGO Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, www.wago.cz, e-mail: ondrej.dolejs@wago.com