Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Komplex veletrhů Wire a Tube bude v prosinci

Odložené veletrhy Wire a Tube se uskuteční na výstavišti v Düsseldorfu ve dnech 7. až 11. prosince 2020. Návštěvníkům představí stroje a zařízení na výrobu a zpracování drátů, kabelů a trubek, hotové produkty a služby. Pořadatelé očekávají 2 000 vystavovatelů z 50 zemí světa.

Hlavní témata, která průmyslové firmy chtějí na veletrzích prezentovat, jsou udržitelná výroba, produkty ohleduplné k životnímu prostředí, úspory energie a inovace. Messe Düsseldorf se soustředí také na iniciativu ecoMetals Campaign: návštěvníci se budou moci zúčastnit speciálních komentovaných prohlídek představujících udržitelné technologie šetřící energii i suroviny a omezující emise.

V nomenklatuře veletrhu Wire nejsou jen samotné dráty, ale také kabely, včetně světlovodných, a technika pro měření, řízení a testování při výrobě drátů a kabelů. Specialitou, která upoutá pozornost, jsou stroje na svařování drátových konstrukcí. Představeny budou i stroje na výrobu produktů z drátů, např. pružin a pružných spon.

V nomenklatuře veletrhu Tube jsou kromě trubek všech velikostí, od potrubí pro těžbu a dopravu ropy a zemního plynu po plastové trubky a hadičky, a kromě strojů na jejich výrobu, včetně měřicí a řídicí techniky, také suroviny a polotovary nebo stroje na kontrolu a zpracování trubek. Část veletrhu bude věnována retrofitovaným strojům. Premiéru bude mít přehlídka strojů na řezání trubek Saw Expo, která bude uspořádána ve spolupráci s odborným veletrhem Saw Expo, jenž se jako samostatný specializovaný veletrh uskuteční 8. až 11. června 2021 ve Friedrichshafenu. Druhou premiérou bude přehlídka tepelných výměníků a techniky pro přenos tepla WTT-Expo (7. až 9. prosince 2020).

                                                         (Bk)