Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Kompetenční centrum pro Profinet v Praze

číslo 1/2006

Kompetenční centrum pro Profinet v Praze

Společnost ANF Data, součást skupiny podniků Siemens v České republice, otevřela v Praze Kompetenční centrum pro Profinet s působností pro střední a východní Evropu. Společnost ANF Data získala akreditaci pro provozování kompetenčního centra od mezinárodní organizace Profibus International, která sdružuje uživatele sběrnice Profibus pro průmyslovou komunikaci.

Kompetenční centrum bude zákazníkům nabízet komplexní služby v oblasti průmyslové komunikace od návrhu, přes řešení problému až po kompletní vývoj aplikací na bázi komunikační sběrnice Profinet. Součástí nabídky budou také školení a expertní poradenství.

Profinet je integrovaný otevřený komunikační systém pro průmyslovou automatizaci, založený na bázi Ethernetu, který umožňuje bezproblémový tok informací v podniku, od provozní, přes dispečerskou až po ekonomicko-organizační úroveň. Profinet, na rozdíl od běžného Ethernetu, nabízí také možnost komunikace v reálném čase. Organizace Profibus International se při distribuci a podpoře techniky pro sběrnice Profibus a Profinet opírá o 25 oblastních asociací Profibus, které jsou tvořeny více než 1 300 prodejci automatizačních prostředků. Dále využívá specializovaná kompetenční centra pro Profibus a Profinet a zkušební laboratoře, jež podle objektivních kvalitativních kritérií testují výrobky pro udělení certifikace Profibus International. Status kompetenčního centra pro Profibus nebo Profinet se uděluje pouze organizaci, která během přísného akreditačního procesu prokáže kvalitu svých služeb. Společnost musí disponovat nejméně třemi specialisty na Profibus nebo Profinet, hardwarovým vybavením od minimálně tří prodejců a provozovat zkušební laboratoř.

(js)