Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Kompaktní zdroje napětí 12 a 24 V DC pro malé výkony

Nové spínané napájecí zdroje řady Sitop PSU100C ze skupiny kompaktních přístrojů Sitop jsou určeny pro napájení průmyslových zařízení v oblasti malých výkonů do 30 W. V současnosti jsou k dispozici dva zdroje se jmenovitým výstupním napětím 24 V DC s výkony 0,6 A/15 W, popř. 1,3 A/30 W, a jeden zdroj s výstupem 12 V DC a výkonem 2 A/24 W. Další zdroje s výkony až do 100 W se připravují.
 
Zdroje řady Sitop PSU100C lze napájet z jednofázových sítí s napětím 85 až 264 V AC nebo ze stejnosměrných rozvodů s napětím 100 až 300 V DC. Nové zdroje jsou velmi úsporné a snadno použitelné. Mají mimořádně malý ztrátový výkon při chodu naprázdno (v pohotovostním režimu jen asi 0,5 W) a velkou provozní účinnost v celém svém pracovním rozsahu, včetně režimu částečného zatížení. Pracují při teplotě okolí od –20 do +70 °C, jejich výstupní napětí je nastavitelné a propojovací vodiče se snadno připojují do pružinových svorek. Díky kompaktnímu provedení zabírají na montážní liště DIN jen minimum místa.
 
Zdroje Sitop PSU100C mají všechny obvyklé mezinárodní certifikáty, např. ATEX či Germanischer Lloyd, takže je lze celosvětově používat v nejrůznějších decentralizovaných systémech v průmyslu, infrastruktuře i jako součást technického zařízení budov. Uplatní se zejména ve strojírenství (na sériově vyráběných i speciálních strojích), v systémech vzduchotechniky, na dopravnících, v zemědělství či v oblasti bezpečnostní a dopravní techniky.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com