Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Kompaktní moduly AS-i šetří místo v rozváděčích

Společnost Siemens vyvinula velmi kompaktní I/O moduly a bezpečnostní moduly pro AS-Interface. Nové moduly s šířkou jen 17,5 až 22,5 mm, tj. přibližně poloviční než u předchozích typů, mají nové funkce, např. přepínatelné napájení snímačů, a přesto jsou to nejtenčí moduly AS-i na trhu.

 
Jde o moduly s krytím IP20, určené k montáži na lištu do rozváděče nebo ovládací skříňky stroje. Dodávány jsou v provedení 4 DI/4 DO (22,5 mm) a 4 DI nebo 2 F-DI (extra tenké provedení 17,5 mm). Digitální výstupy jsou polovodičové nebo reléové. Senzory a akční členy, stejně jako kabel AS-i, se připojují prostřednictvím šroubových nebo pružinových svorek. Volitelné přístrojové konektory usnadňují propojení několika modulů kabelem AS-i a napájení. To ulehčuje montáž a omezuje zdroj možných chyb a závad. Na čelní straně modulu jsou diagnostické LED.
 
Všechny moduly AS-i SlimLine mají přepínatelné napájení snímačů – snímače mohou být napájeny přímo z kabelu AS-i nebo z externího zdroje 24 V DC. Protože zapojení snímačů je v obou případech stejné, uživatel se podle požadavků úlohy může snadno rozhodnout, jaké napájení využije.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz