Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Kombinace detekce a měření polohy hladiny

číslo 6/2004

Kombinace detekce a měření polohy hladiny

Obr. 1.

Společnost UWT GmbH uvádí jako novinku systém Flexinivo FN6 – flexibilní kombinaci limitního spínače a spojitého měřicího systému polohy hladiny. Systém umožňuje detekovat dosažení předem určené polohy hladiny a současně spojitě měřit polohu hladiny téměř všech druhů sypkých látek s hustotou od 5 g/l, včetně obtížně měřitelných. Jeho měřicí rozsah je 0,6 až 4,4 m od přístroje s přesností ±5 až ±20 mm. Snímač je připojen k externímu programovatelnému automatu, který ovládá pohyb vibračního spínače a vyhodnocuje impulsy z kodéru.

V režimu spojitého měření pracuje Flexinivo FN6 na stejném principu jako elektromechanické hladinoměry UWT-lot. V jejich případě se poloha hladiny materiálu vypočítává z odvinuté délky lanka či pásku, v případě FN6 z délky kabelu. V režimu detekce se z mechanického hladinoměru stává limitní spínač polohy hladiny. Poloha jeho vibračního spínače se nastavuje tlačítky v elektronické části hladinoměru.

Základní vlastností systému je schopnost detekovat polohu hladiny střídavě v různých místech zásobníku podle okamžité volby, a to zcela nezávisle na vlastnostech měřeného materiálu (vodivost, prašnost, dielektrická konstanta). Z dalších parametrů systému lze uvést např. krytí IP66, pracovní teplotu –20 až +80 °C a tlak do 0,03 MPa, napájecí napětí 115 nebo 230 V AC, reléový výstup (250 V AC/2 A), připojení přírubou typu DN 100/PN 6, rychlost motoru 80 až 180 mm/s a hmotnost asi 17 kg. Veškeré elektromechanické hladinoměry od firmy UWT se montují na nádrže nebo sila shora. Jejich záruční doba je 36 měsíců.

Level Instruments spol. s r. o., tel.: 596 622 618, e-mail: info@levelin.cz, http://www.levelin.cz

Inzerce zpět