Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Kódovaný magnetický bezpečnostní spínač se zabudovaným konektorem

Kódovaný magnetický bezpečnostní spínač se zabudovaným konektorem

Comitronic, francouzský specialista na bezpečnost strojů, rozšířil řadu svých bezpečnostních spínačů BTI o nejnovější verzi spínače Massimotto. Je to bezdotykový kódovaný magnetický bezpečnostní spínač se zabudovaným konektorem M12. Dodává se ve verzích splňujících požadavky kategorie 3 nebo 4 podle normy EN 954-1.

Obr. 1.

Spínač Massimotto je vybaven systémem Acotom®, což je plně elektronický magnetický dekódovací systém speciálně navržený k zabezpečení strojů. Samostatný nebo dvojitý konektor M12 umožňuje spojení spínačů na stroji do série a snadnou montáž na všechny 25mm nebo 45mm hliníkové profily.

Spínač Massimotto představuje snadno použitelnou náhradu za mechanické systémy ochrany. Jeho funkci neovlivňují otřesy ani chvění. Lze jej použít ve všech odvětvích průmyslu, zvláště v průmyslu potravinářském.

V řadě Massimotto jsou dva základní typy spínačů: samostatný spínač, který pracuje bez bezpečnostní jednotky, a spínač s bezpečnostním modulem Awax. K dispozici je také provedení se dvěma vysílači, určené pro dvoukřídlé dveře.

V ČR zastupuje společnost Comitronic firma Infrasensor, s. r. o., která bude produkty této firmy vystavovat též na veletrhu Amper 2007 (stánek 4B19). Podrobné informace lze též získat na webových stránkách www.comitronic.com.

Infrasensor, s. r. o., tel. a fax: 241 940 989, e-mail: senzory@infrasensor.cz, http://www.infrasensor.cz