Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Kniha: Propojení výroby a informačních systémů v praxi

Základem všech činností firmy, zejména firmy výrobní, jsou dobře zorganizované a vzájemně propojené firemní procesy. Pochopení jejich správného fungování v organizačním uspořádání firmy musí být prvním krokem v úvahách o organizování změn ve firmě. Změny musí směřovat k naplnění cílů, které si firma předem určila. V takto připraveném prostředí je možné uvažovat i o změně informačního systému, který tyto procesy maximálně podpoří a bude je i řídit. Vše je spjato se změnou, ale především je vše spojeno s obavami a komplikacemi, které s sebou každá změna přináší a vyvolává. Chce-li se jim firma v co nejvyšší míře vyhnout, nebo je alespoň minimalizovat, musí se dobře připravit.

V této knize čtenáři zjistí, jak správně propojit svět výrobních společností se světem informačních systémů. Také se dozvědí, jaká dodržovat pravidla a postupy v oblasti přípravy firemních procesů výrobních firem nebo jak vybrat a zavést vhodný informační systém pro jejich řízení.

Autor vychází ze svých rozsáhlých praktických zkušeností, a tato kniha tak může být inspirací nejen pro ty, kteří před podobnou změnou stojí, ale též pro každého, koho toto téma zajímá.

Flídr, Jiří: Propojení výroby a informačních systémů v praxi. Vydalo nakladatelství Grada v edici Expert, 2023. ISBN: 978-80-
-271-2459-6. Kniha je k dispozici v tištěné podobě i jako e-kniha. Možnost objednání: https://www.grada.cz/propojeni-vyroby-a-informacnich-systemu-v-praxi-11295/.

(ed)