Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Kartáčový stejnosměrný motor Athlonix 22DCP

Švýcarská společnost Portescap představuje novou generaci kartáčových stejnosměrných motorů AthlonixTM s vynikajícími technickými parametry a dobrou cenou. Motory 22DCP s průměrem 22 mm se vyznačují energeticky účinnou konstrukcí se samonosným vinutím bez jádra a magnetickým obvodem, který zaručuje maximální hustotu výkonu a odolnost po celou dobu života motoru.

 
Motory Athlonix 22DCP jsou dostupné ve dvou variantách, s přesným kovovým komutátorem nebo s grafitovým komutátorem s magnety AlNiCo. Unikátní konstrukce pružiny zaručuje konstantní přítlačnou sílu uhlíkových kartáčů, a tím i stálý výkon. Dostupná je i varianta vinutí REE (Restriction of Electro Erosion, s omezením elektrické eroze) pro prodloužení životnosti motoru.
 
Maximální trvalý krouticí moment je až 6,5 mN·m. Motory Athlonix 22DCP jsou ideální např. pro pohon malých čerpadel ve zdravotnictví nebo v průmyslu, pro analyzátory plynů, pro zámky a přístupové systémy nebo pro elektrické nářadí.
 
Standardizace komponent a modularita konstrukce usnadňují přizpůsobení požadavkům zákazníka v širokém spektru úloh. Dodací lhůta standardních konfigurací je přitom maximálně týden. Společnost Portescap zájemci najdou na veletrhu SPS IPC Drives v Norimberku v hale 1, stánek 375.
 

Portescap S. A., tel.: +41 32 925 62 40, sandra.gerber@portescap.com, www.portescap.com