Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Kalibrátor proudové smyčky v katalogu společnosti Distrelec

V katalogu zásilkové společnosti Distrelec zájemci najdou vedle elektronických součástek a příslušenství k počítačům také velmi rozsáhlou nabídku přístrojů z oboru průmyslové automatizace a měření. Pracovníci zabývající se údržbou a opravami přístrojů a řídicích jednotek zapojených k proudové smyčce naleznou v katalogu v oddělení měřicí techniky v podskupině multimetrů kalibrátor proudové smyčky Fluke 707 (číslo zboží 915361).
 
Kalibrátor Fluke 707 měří, generuje a simuluje proudovou smyčku 4 až 20 mA. Výsledky měření zobrazuje v miliampérech a současně i v procentech. Přístroj vyniká přesností 0,015 % a je vybaven moderním otočným přepínačem pro nastavení hodnoty proudu s rozlišením 1 μA a 100 μA. Při zkoušení fungování přístrojů napojených k proudové smyčce je možné generovat signál s pomalým nebo rychlým náběhem či v krocích. Pro rychlou a snadnou kontrolu linearity je možné generovat signál v krocích po 25 %.
 
Funkce Span Check dovoluje rychle přepínat mezi nulovým bodem a koncem měřicího rozsahu.
 
Kalibrátor Fluke 707 má interní napájení proudové smyčky 24 V. Pracuje s měřicím rozsahem 0 až 28 V DC pro napětí a 0 až 24 ADC pro proud. Přístroj je vybaven multifunkčním displejem LED. Otočný přepínač Quick Click s aretací dovoluje ovládat kalibrátor jednou rukou.
 
Kalibrátor Fluke 707 je dodáván včetně baterie, testovacích kabelů (TL75) a krokodýlových svorek (AC70). Je opatřen žlutým ochranným pouzdrem (C10) a vybaven návodem k obsluze.
 
Standardní dodací lhůta je 24 hodin. Cena za dopravu zásilky činí 5 eur plus DPH. Tato cena je nezávislá na množství v zásilce. Nabídka je uvedena v elektronickém katalogu na www.distrelec.com, kde mohou zákazníci využívat různé formy elektronického obchodu (e-commerce). Kromě toho jsou všechny nabízené produkty uvedeny v tištěném katalogu pro elektroniku a příslušenství k počítači.
 
Obr. 1. Kalibrátor proudové smyčky Fluke 707 se uplatní při údržbě a opravách