Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Kalibrační technika Beamex putovala Evropou

Finská společnost Beamex uspořádala propagační cestu Beamex Calibration Roadshow Europe. Záměrem firmy bylo představit svým zákazníkům kalibrační techniku, především nový typ kalibrátoru Beamex MC6. Kamion upravený pro převádění přístrojů začal svou cestu 28. února 2012 ve finském městě Tampere a postupně navštívil zákazníky patnácti evropských zemí, včetně Irska a Velké Británie. V dubnu kamion doputoval do Ostravy, poté navštívil slovenskou Nitru, Dukovany a pak zamířil na sever Čech do blízkosti Mostu (obr. 1). Zastávky kamionu jsou voleny tak, aby se firma se svou technikou co nejvíce přiblížila svým zákazníkům v průmyslových firmách. V Čechách v něm společně se zástupci firmy Beamex cestovali také pracovníci firmy D-Ex Instruments, která zde Beamex zastupuje. Kamion upravený pro předvádění přístrojů překvapivě skýtá mnoho prostoru. Jeho vybavení dovoluje demonstrovat funkce kalib­rátorů i jejich softwaru.

Nový robustní a odolný kalibrátor MX6 pracuje v režimech jako měřicí přístroj a kalibráror, volitelně dokumentační kalibrátor, záznamník dat a komunikátor. Bližší informace o kalibrátoru jsou uvedeny ve vydání Automy č. 4/2012 na str. 48.

Po splnění své mise v Mostu pokračovala Beamex Calibration Roadshow po skandinávských zemích zpět do Finska, kde své putování za­konči­la 16. května 2012 ve městě Vaasa.             

(ev)

Obr. 1. Kamion společnosti Beamex (vlevo) skýtá dostatek prostoru pro předvádění přístrojů (vpravo)