Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Kabelové svazky pro systémy sledování letového provozu

Letecký provoz je stále častější způsob dopravy. Bezpečnost letového provozu je na prvním místě. Také proto si pardubická společnost ERA vybrala firmu LAPP jako silného a spolehlivého partnera.

Společnost ERA se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu pasivních sledovacích systémů jak pro sledování letového provozu, tak pro úkoly ohledně obrany vzdušného prostoru. Radarové systémy dodává civilnímu i vojenskému sektoru. Je výrobcem vojenského radiolokátoru Věra, jeho předchůdci nesli název Tamara, Ramona a Kopáč. Věra je pro letadla neviditelná, ale dokáže sledovat až 250 letounů najednou a určit jejich typ.

Společnost ERA si u firmy LAPP objednala konfekcionované kabelové svazky určené pro systém lokalizace letadel ve vzduchu i na zemi.

Konfekcionovaný kabelový svazek tvořil např. kabel ÖLFLEX® ROBUST 215C, který byl na jedné straně zakončený hranatým konektorem podle specifikace zákazníka a kabelovou vývodkou SKINTOP® MS-SC-M s možností připojit stínění kabelu. Na druhé straně byly jednotlivé žíly chráněné smršťovacími hadicemi a ukončené kabelovými oky z nabídky LAPP.

Pro tento projekt firma vyrobila celkem 1 200 kabelových svazků ve čtyřiceti různých provedeních. Pro výrobu bylo použito padesát druhů materiálů. A vše bylo vyrobeno a dodáno během 50 dní, a to včetně nabídkového procesu.

LAPP KABEL s. r. o., tel.: +420 573 501 086, e-mail: info@lappgroup.com, http://www.lappgroup.cz