Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Jak edge computing poskytuje data pro monitorování zařízení

V praxi jsou data z technologických zařízení shromažďována pomocí různých protokolů (např. Modbus, OPC UA, Siemens S7 atd.) a odesílána v různých datových formátech (např. CSV, XML, JSON atd.). Pro účely monitorování jsou však údaje vyžadovány v jednotném formátu.

Data je možné upravovat do jednotného formátu lokálně, v zařízení edge nebo v backendovém systému. Pro úpravu dat na místě je třeba nejprve zaznamenat příslušná systémová data a poté je odeslat do koncového systému ve správném formátu.

Jak tento postup vypadá v praxi? Například provozovatelé solárních parků potřebují sbírat data z regulátorů, senzorů, měničů atd. Tato data lze zaznamenat prostřednictvím sady icom Data Suite a přenést je do koncového systému pro další vyhodnocení.

Data jsou však obvykle v různých formátech. Proto nemohou být data sbíraná prostřednictvím routeru INSYS icom a softwaru icom Data Suite předávána do backendového systému bez úpravy, ale odesílají se do softwarového kontejneru (edge kontejner), spustitelného v routeru INSYS icom.

Přestože je řešení s pomocí kontejneru přizpůsobeno na míru, využívá standardní komponenty: routery od společnosti INSYS icom, software pro sběr dat icom Data Suite, backendový systém zákazníka (FTP server, cloud, systém SCADA apod.). Řešení je proto nákladově efektivní a otevřené.

Více na https://docs.insys-icom.de/en_m3_container.html.

INSYS MICROELECTRONICS CZ, s. r. o., https://www.insys-icom.com/cs/