Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

it-sa 2014: veletrh kybernetické bezpečnosti s bohatým konferenčním programem

Ve dnech 7. až 9. října 2014 se na výstavišti v Norimberku uskuteční šestý ročník veletrhu it-sa zaměřený na kybernetickou bezpečnost (bezpečnost IT). V červenci bylo přihlášeno více než 250 vystavovatelů ze čtrnácti zemí, mezi nimiž je také četná skupina těch, kteří zde budou vystavovat poprvé. Letos je očekávána početnější účast firem z České republiky. Mohou se zde prezentovat v rámci exportní iniciativy Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí 2014 Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Společný stánek firem z ČR na veletrhu it-sa 2014 organizuje agentura Czech Trade. K 13. srpnu 2014 si výstavní plochu na veletrhu ve společné expozici zajistily následující české firmy: Meta IT s. r. o., Top Testing s. r. o., Cryptelo s. r. o., TrustPort a. s., Network Security Monitoring Cluster a TCP- Cloud a. s. K témuž datu byly k účasti na veletrhu it-sa 2014 na samostatné expozice přihlášeny také další firmy z České republiky: ANECT a. s., České vysoké učení technické v Praze, Elcomsoft s. r. o., FerretApps s. r. o., INVEA-TECH a. s., Novicom s. r. o., OK system s. r. o., a Safetica Technologies s. r. o. Vystavovatelé z České republiky se zaměřují mimo jiné na bezpečnost aplikací, e-mailů a čipových karet, oblast autentizace a identity a bezpečnosti systémů SCADA.

 
Přímo na veletržní ploše bude vyhrazen prostor pro tři otevřená fóra, kde o nejrůznějších aspektech kybernetické bezpečnosti promluví specialisté vystavujících podniků, zástupci svazů a výzkumní pracovníci v oblasti bezpečnosti IT. Přednášky v červeném fóru (management), modrém fóru (technika) a v auditoriu (pódium pro diskuse) se budou zabývat např. bezpečností sítě, správou oprávnění, bezpečností pro výpočetní centra, ochranou před útokem DNS spoofing nebo ochranou dat a právem v oblasti IT. „Obzvláště velký nával návštěvníků je možné očekávat u živých ukázek hackingu, kde profesionálové IT vklouznou do role hackerů a předvedou, jak snadno umějí získat přístup k cizím přístrojům a datům,“ informuje Frank Venjakob, vedoucí akce ze společnosti NürnbergMesse. České vysoké učení technické v Praze se veletrhu it-sa zúčastní již potřetí a ve vlastní přednášce na fóru představí své aktuální výsledky výzkumu.
 
Veletrh it-sa 2014 bude doprovázen konferencí pod názvem Congress@it-sa, která začíná již 6. října. Pestrá nabídka témat zahrnuje také téma zabezpečení dat v průmyslových podnicích v sekci Safety meets Security.
 
Veletrh it-sa se jako samostatný veletrh koná od roku 2009 a od začátku se zaměřuje na oblast B2B. Pro jeho úspěch je rozhodující, že je komplexně mapována výhradně oblast kybernetické bezpečnosti. Na veletrhu it-sa 2013 bylo dosaženo rekordních výsledků: téměř 7 000 odborných návštěvníků*) a 358 vystavovatelů*). Navíc přijelo na 450 účastníků kongresu. Pro ročník 2014 počítají organizátoři s ještě větším počtem mezinárodních vystavovatelů a odborných návštěvníků.
 
Další informace o veletrhu it-sa lze nalézt na www.it-sa.de a www.proveletrhy.cz.
(ed)
 
Obr. 1. O ukázky hackerských postupů je na veletrhu it-sa vždy velký zájem
 

*) Údaje o počtu návštěvníků a vystavovatelů jsou přezkoumány a potvrzeny podle jednotných definic Společnosti pro dobrovolnou kontrolu statistik výstav a veletrhů (FKM).