KONICA MINOLTA

Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Internetový B2B Exchange pro trh se špičkovými počítačovými komponentami

Automa 5/2000

[Tisková zpráva Herald Communications. 16. 5. 2000.]

Internetový B2B Exchange
pro trh se špičkovými počítačovými komponentami

AMD, Compaq, Gateway, Hitachi, HP, Infineon, NEC, Quantum, Samsung, SCI Systems, Solectron a Western Digital zakládají nezávislou společnost

New York, 1. května 2000 – Dvanáct předních firem vyrábějících špičkové počítačové komponenty ohlásilo, že plánuje vytvořit nezávislou společnost, která bude provozovat otevřený B2B Exchange (tedy internetový obchod typu business-to-business).

Nová společnost bude zajišťovat služby pro kupující a obchodníky v oblasti počítačových komponent všech zúčastněných. Internetový Exchange tak umožní těmto firmám zefektivnit řízení dodavatelsko-odběratelských řetězců, zlepšit dodávky produktů a služeb na trh a zvýšit spokojenost zákazníků.

Forrest Research předpovídá, že během nejbližších let dosáhne objem obchodů on-line typu business-to-business s vysoce moderními počítačovými komponentami výše 600 miliard dolarů. Jde tedy o největší tržní příležitost v oblasti e--businessu. Zakládající firmy jsou jedněmi z největších nakupujících a prodávajících firem v oboru počítačů a elektronických komponent.

Společnosti předpokládají, že Exchange bude spuštěn v polovině června. Zakladatelé plánují přispět k majetku společnosti základní částkou 100 miliónů USD. Na základě svého vkladu získají ve firmě odpovídající vlastnický podíl. Novou společnost chtějí využívat i pro své vlastní dodavatelské aktivity.

Bližší informace o inernetovém obchodu B2B Exchange lze nalézt na adrese www.ehitex.com