Intergas 2005

číslo 1/2005

Intergas 2005

Ve dnech 9. až 11. února 2005 se na pražském Výstavišti uskuteční již čtrnáctý ročník mezinárodního plynárenského veletrhu Intergas 2005. Tento veletrh je jedinou specializovanou výstavní akcí plynárenského průmyslu v České republice. Za dobu své existence se stal jakousi výkladní skříní českého plynárenství, která nejen velice přesně mapuje situaci na trhu, ale i naznačuje vývojové trendy tohoto odvětví. Veletrh Intergas je obchodně-technickou přehlídkou, jejímž úkolem je soustředit do jedné doby a jednoho místa co nejširší nabídku a poptávku. Veletrh je i důležitým nástrojem marketingové komunikace, který umožňuje navázat přímé kontakty výrobců a dodavatelů s klienty v příznivé a přátelské výstavní atmosféře a dále je udržovat.

Naše čtenáře jistě zaujme, že v nomenklatuře veletrhu jsou i měřicí a regulační systémy, průmyslové armatury, distribuce plynu nebo informační technika a systémy pro plynárenství.

Veletrh Intergas bude opět pořádán v kombinaci s technickými veletrhy Pragotherm, Frigotherm a Pragoregula. Novinkou letošního ročníku bude rozšíření této kombinace o nový stavební veletrh Coneco se zaměřením na zateplování a izolace. Spojení příbuzných oborů a nomenklatur do jednoho celku má velký význam zvláště pro odbornou veřejnost.

Veletrh pořádá společnost Arrow Trade za odborné spolupráce Českého plynárenského svazu. Loňského ročníku se zúčastnilo 54 přímých vystavovatelů, kteří obsadili čistou výstavní plochu 1 088 m2. Veletrh navštívilo více než devět tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí.

Součástí veletrhu Intergas 2005 bude i specializovaná sekce Autogas, která se zabývá popularizací využití plynu pro pohon vozidel. Zde se mohou návštěvníci seznámit s vývojovými trendy v této oblasti, mohou zhlédnout ukázky továrně vyrobených plynových automobilů a informovat se o možnostech přestaveb klasických vozů. Součástí veletrhu bude také Seminář k problematice rozvoje použití zemního plynu v dopravě, který se uskuteční ve čtvrtek 10. 2. 2005 v Parkhotelu Praha (bližší informace v sekretariátu Českého plynárenského svazu u pana Kimla, tel. 220 510 318).

(ed)