Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Inteligentní zdroj napájení Pro 2 nyní také pro prostory s nebezpečím výbuchu

Cenově výhodný, s účinností až 95,2 % a integrovaným komunikačním rozhraním IO-Link – to jsou vlastnosti, které charakterizují napájecí zdroj Pro 2 od firmy WAGO. Špičkové vlastnosti tohoto zařízení jsou nyní doplněny schválením ATEX a IECEx. To znamená, že produkt lze použít i v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zdroje do výbušného prostředí jsou stejně jako ostatní zdroje této řady vybaveny funkcemi inteligentního řízení zátěže TopBoost a PowerBoost a konfigurovatelného chování při přetížení včetně integrovaného elektronického jističe (ECB).

Zdroje Pro 2 s certifikátem ATEX a IECEx jsou vhodné do prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a par. Pro elektroniku a měřicí techniku používanou v tomto prostředí platí extrémně přísné bezpečnostní požadavky. Aby byly splněny všechny bezpečnostní standardy, vyžaduje se, aby napájecí zdroj měl samostatné schválení.

Nyní má schválení do nebezpečného prostředí jako první jednofázová varianta zdroje napájení Pro 2 s výstupním napětím 24 V DC a proudem do 10 A. Umožňuje tak napájet snímače, akční členy a další řídicí techniku v prostředí s nebezpečím výbuchu.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz