Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Inteligentní elektroměr Panasonic pro 24 odběrných míst

Novinkou v oblasti měření a analýzy elektřiny je KW2M – inteligentní měřicí přístroj společnosti Panasonic, který disponuje nejen měřicími obvody, ale i mnoha způsoby komunikace včetně Ethernetu a analytickými funkcemi.

 
Správa hospodaření s energiemi (energetický management) se stává stále důležitější součástí výroby. Proto vzniká poptávka po inteligentních měřicích přístrojích s možností multifunkčního použití. Elektroměr KW2M od společnosti Panasonic je právě takovým přístrojem: představuje novou generaci multifunkčních přístrojů umožňujících měřit jediným měřičem nejen spotřebu, ale i kvalitu elektřiny v mnoha parametrech, a to až do maximálního počtu osmi
třífázových nebo 24 samostatných jednofázových odběrů. Správné velikosti měřicí soustavy lze dosáhnout rozšiřitelnými moduly. Přínosem jsou velké úspory – hlavně při měření mnoha odběrných bodů.
 
Na rozdíl od běžných zařízení má elektroměr KW2M speciální konektory pro rychlou montáž, které výrazně spoří čas a peníze. Dvouprocesorová architektura vnitřní elektroniky umožňuje oddělit samotné měření od zpracování dat a následné komunikace: jeden procesor se výhradně stará o měření a druhý je vyhrazen pro výpočty a komunikaci. Tím je zabezpečeno, že elektroměr v každé milisekundě poskytuje aktuální hodnoty.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz