Článek ve formátu PDF je možné stáhnout
zde.
Třetí generace procesorové platformy Intel® vPro™ přináší do firemních počítačových sítí lepší zabezpečení, umožňuje virtualizaci a efektivně řeší problémy správy firemních informačních sítí. Výhody nové techniky ocení zejména malé a střední firmy.
Nová verze Intel vPro kombinuje velký výkon a malou energetickou náročnost dvoujádrových a čtyřjádrových procesorů Intel Core2 s novou čipovou sadou Intel Q45 Express, gigabitovou síťovou kartou Intel 82567LM a nástroje pro správu Intel Active Management Technology (AMT) 5.0.
Počítač „v nesnázích“ dokáže díky nové funkci Remote Alert sám odeslat upozornění servisnímu technikovi, jestliže některý z parametrů překročí stanovené hodnoty. Pomocí nové funkce Remote Scheduled Maintenance mohou administrátoři počítačových sítí nastavit počítače tak, aby se pravidelně automaticky připojovaly k programu pro správu sítě a udržovaly si tak optimální výkon. Nová funkce Fast Call for Help umožňuje uživatelům přivolat pomoc v nouzi – stačí zadat určitou kombinaci kláves. Pozoruhodné je, že tyto funkce lze využít i při kolapsu počítače následkem závady pevného disku nebo havárie operačního systému (přístup out-of-band).
Pro zvýšení bezpečnosti je určen Access Monitor, který zaznamenává všechny aktivity v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Intel vPro podporuje funkci Microsoft Network Access Protection pro ověřování přístupů k počítači.
Společnost Intel poprvé přizpůsobila platformu Intel vPro specifickým potřebám malých firem, v nichž počítače často spravují zaměstnanci bez znalostí o údržbě výpočetní techniky. Nástroj Intel IT Director je určen pro firmy s méně než 25 počítači (obr. 1). Přehledný řídicí panel soustavně zobrazuje hlavní systémová nastavení a stavové parametry, umožňuje zablokovat připojení nezabezpečených zařízení k portům USB a zajišťuje zálohování dat.
Intel představil také dvě základní desky s podporou všech nových funkcí platformy Intel vPro. Jde o modely Intel Desktop Board DQ45CB pro počítače standardní velikosti a Intel Desktop Board DQ45EK pro kompaktní systémy.
Dynamic Virtual Client (DVC) je název nové sady počítačových modelů společnosti Intel, které spolupracují s platformou Intel vPro. Jsou určeny především pro centralizaci dat a správu aplikací na serveru. Na vyžádání „vysílají“ aplikace na stolní nebo přenosný počítač, kde potom aplikace běží na vlastním procesoru tohoto počítače. DVC tak přispívá k zachování mobility i vysokého výkonu, zjednodušuje správu informační sítě i její zabezpečení a na rozdíl od modelů s tenkým klientem neklade velké požadavky na datové centrum. Produkty nebo programy typu DVC, které využívají platformu Intel vPro, již byly ohlášeny společnostmi Citrix, Lenovo i Microsoft.
(ed)
Obr. 1. Intel vPro umožňuje údržbě výpočetní techniky dohlížet na počítače na dálku i tehdy, když jsou mimo provoz (přístup out-of-band)