Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Integrace dat ve výrobních podnicích

číslo 3/2003

Integrace dat ve výrobních podnicích

Společnosti ABB, Accenture, Intel Corporation a Microsoft Corp. 3. března 2003 oznámily vytvoření aliance, která má pomáhat výrobním podnikům přemostit trhlinu mezi provozními a podnikovými ekonomicko-informačními systémy.

Aliance staví na Industrial IT, tj. úplné, na standardních produktech a postupech založené architektuře vytvořené společností ABB. Každý prvek výrobního procesu, včetně výrobních zařízení, surovin, polotovarů a dokončených výrobků, je v Industrial IT reprezentován softwarovým objektem zvaným Aspect Object. Jednoduchým kliknutím na Aspect Object se uživatel přímo dostane k dokumentaci, konfiguraci a nástrojům pro nastavení provozních a komunikačních parametrů. To zrychluje instalaci, řízení, údržbu a řešení problémů se zařízením. ABB dodává více než 30 tisíc nejrůznějších hardwarových i softwarových produktů certifikovaných pro Industrial IT.

Společnost Accenture navrhla a vytvořila integrační vrstvu založenou na Industrial IT a programu BizTalk Server (Microsoft Corp.), která usnadňuje výměnu dat mezi provozní a manažerskou úrovní řízení v reálném čase, a zajišťuje podporu pro správu softwarových systémů, která klientům pomůže při diagnostice, sdílení prostředků (hosting) a tvorbě komplexních a rozsáhlých řešení.

Intel přináší především standardní a výkonné mikroprocesory jako základ výpočetních prostředků. Využití techniky Intel umožňuje vytvářet infrastrukturu kombinující kabelové a bezdrátové přenosy a vyrábět prostředky, u nichž lze výpočetní kapacitu, schopnosti komunikace a velikost paměti snadno a bez velkých nákladů přizpůsobit požadavkům aplikace.

Microsoft .NET umožňuje uživatelům integrovat stávající, i poněkud zastaralé softwarové systémy se systémy současnými a dokonce i budoucími. Využití produktů a technologií Microsoft přináší uživatelům zlepšení „průhlednosti“ jejich podnikatelských procesů, umožňuje je optimalizovat a automatizovat, a tak zkracovat návratnost vynaložených prostředků a snižovat celkové náklady na vlastnictví.

Aliance bude poskytovat vývojové kapacity, konzultace a podporu tvůrcům aplikací a nezávislým dodavatelům softwaru, kteří se rozhodnou využívat Industrial IT od ABB a související technologie ostatních členů aliance: firem Accenture, Intel a Microsoft.

(Bk)

Inzerce zpět