Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Instalační moduly pro snímače a akční členy s konektorem M8

číslo 7/2006

Instalační moduly pro snímače a akční členy s konektorem M8

Instalační moduly pro snímače a akční členy, dosud dostupné pouze s připojovacími konektory M12, jsou nyní k dispozici také s konektory M8, a to ve všech pěti konstrukčních provedeních kabelového nebo konektorového připojení páteřního kabelu. K dispozici jsou předem připravené kabely o délce pět nebo deset metrů, ale podle požadavků aplikace lze moduly dodat i s kabely o délkách od 0,5 do 50 m v kroku po 0,5 m.

Obr. 1.

Tam, kde se vyžaduje rychlá náhrada kabelů nebo jejich montáž či demontáž, např. před přepravou zařízení na místo určení, naleznou uplatnění instalační moduly s připojovacími zásuvnými konektory páteřního kabelu M16 nebo M12. Pro snadnou, pohodlnou a přehlednou montáž instalačních modulů na místě použití lze využít variantu se šroubovacími nebo pružinovými svorkami.

Instalační moduly se dodávají se čtyřmi, šesti, osmi nebo deseti přípojnými místy. Stupeň krytí je IP65 nebo IP67 a díky tělesu v podobě kompaktního odlitku jsou moduly vhodné i do drsného prostředí průmyslových provozů.

Jako doplňkový sortiment nabízí Phoenix Contact vhodné kabely pro připojení snímačů a akčních členů.

Phoenix Contact, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, http://www.phoenixcontact.cz