Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Inovované napájecí zdroje Logo!Power

Inovované malé síťové napájecí zdroje řady Logo!Power nabízejí nové funkce, větší účinnost v celém rozsahu zatížení a o polovinu menší spotřebu při chodu naprázdno. Přístroje jsou co do způsobu montáže a připojení kompatibilní s předchozími modely a jsou určeny především k zástavbě do rozváděčů.
 
Zdroje Logo!Power mají tradiční rozsah vstupního napětí 100 až 240 V AC a jako novinka je nabízeno také napájení ze stejnosměrných rozvodů s napětím 110 až 300 V DC. Jmenovité výstupní napětí zdrojů je 5, 12, 15 nebo 24 V DC a jmenovitý výkon 30, 60 nebo 100 W, podle modelu. Zdroje s výstupem 12 a 24 V jsou uzpůsobeny pro napájení logických modulů řady Logo!. Zdroje Logo!Power jsou ploché, jejich hloubka je pouhých 54, 72, popř. 90 mm (podle modelu), takže je lze snadno zabudovat do všech běžných jednofázových elektrických rozvodů. Rozsah pracovních teplot začíná na –20 °C a je rozšířen z dosavadních +55 na +70 °C. Optimalizováno je i chování zdrojů při zapnutí, neboť pro případ kapacitní zátěže disponují výkonovou zálohou až 150 %. Zdroje mají třídu ochrany II a zapojují se jednoduše pomocí dvou vodičů (bez použití ochranného vodiče). Pro exportní účely mají mnoho různých mezinárodních certifikátů, včetně ATEX, CE, cULus, FM i GL pro loďařství.
 
Nové přístroje jsou univerzálně použitelné v průmyslu a v obytných i účelových budovách jako napájecí zdroje v elektroinstalacích na strojích, v různých malých zařízeních a ve speciálních přístrojích.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com