Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Inovační retrofit pro zpracování plastů

číslo 8/2006

Inovační retrofit pro zpracování plastů

Phoenix Contact nabízí v rámci svých služeb retrofit pro vstřikovací a další stroje v průmyslu zpracování plastů. Retrofitem se zvýší schopnost starších strojů obstát v konkurenci technického rozvoje a plnit rostoucí požadavky na produktivitu a pružnost při výrobě a na snižování výrobních nákladů při záruce trvalé jakosti výrobku. Obr. 1. Specialisté společnosti Phoenix Contact, zaměření na průmyslovou automatizaci, na místě mění sestavu, komunikaci a řízení strojů ve smyslu inovačního konceptu Plast-Max, ověřeného v mnoha instalacích.

Jádrem inovace a retrofitu je multifunkční řídicí systém, nazvaný stejně jako koncept retrofitu Plast-Max. Systém kromě svých základních funkcí plní také funkce zobrazení a komunikace. Použité moduly Inline v krytí IP20 zajišťují všechny činnosti řízení přímo v rozváděči řídicího systému, zatímco moduly Fieldline IO zajišťují ostatní provoz, včetně sběru a distribuce analogových a digitálních signálů. Vstupní a výstupní prvky komunikují v protokolu Interbus se systémem Plast-Max, který je propojen přes Profinet s prvky komunikace z řady Factoryline a dále s nadřazenými systémy řízení.

Systém zastřešuje programové vybavení, optimalizované pro plastikářské stroje. Umožňuje mj. intuitivně, podle zkušeností operátorů, doladit konečné parametry nastavení stroje. Moderní algoritmy řízení zaručují dokonalou funkci retrofitovaných vstřikovacích lisů.

Phoenix Contact, s. r. o., tel.: +420 542 213 401, mobil: +420 724 046 668, http://www.phoenixcontact.cz