Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Indukční senzory přiblížení s přesným lineárním analogovým výstupem

číslo 6/2005

Indukční senzory přiblížení s přesným lineárním analogovým výstupem

Indukční senzory přiblížení s přesným lineárním analogovým výstupem se používají ve strojírenském průmyslu. Obr. 1. Jejich spínací vzdálenost je pro všechny kovy stejná. Výstupní signály jsou v rozsahu 4 až 20 mA, popř. 0 až 10 V. Senzory fungují spolehlivě ve velmi širokém rozsahu teplot, od –25 do +80 °C, což umožňuje jejich použití i v náročných aplikacích. Inovovanými technickými řešeními bylo dosaženo vysoké opakovatelnosti a pouze nepatrných odchylek od linearity. Společně se zanedbatelným teplotním posuvem (driftem) je zaručena mimořádně dobrá reprodukovatelnost měření.

Napájecí napětí je 15 až 30 V DC, proudový odběr je menší než 20 mA. Snímače mají ochranu proti zkratu a jsou odolné proti přepólování a přetížení. Krytí je IP67 II. K signalizaci spínacího stavu je určena žlutá LED (4 × 90°).

Provedení je M18 nebo M30, spínací vzdálenosti 0,8 až 8 mm, resp. 1 až 15 mm. Příslušenstvím jsou různé druhy černých nebo oranžových kabelů různých délek s přímými, popř. zahnutými konektory M12.

ifm electronic, spol. s r. o., http://www.ifm-electronic.cz, e-mail: info.cz@ifm-electronic.com