Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

IDET 2005

číslo 2/2005

IDET 2005

Osmý mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET se uskuteční na Výstavišti v Brně ve dnech 3. až 5. května 2005. Pro firmy ve zbrojním průmyslu, mezi nimi i pro české dodavatele, znamená především obrovskou příležitost získat zakázky od Armády ČR, která v rámci projektu vyzbrojování a modernizace v letech 2005 až 2010 plánuje investice za minimálně sedmdesát miliard korun. Současně existují komodity, např. nákladní automobily, pasivní radiolokátory, ochrana proti biologickým zbraním a munice, v nichž nás svět stále považuje za špičku a zájem o dodávky českých výrobků po mnoha chudých letech opět roste.

IDET během uplynulých sedmi ročníků zaznamenával rostoucí zájem návštěvníků i vystavovatelů a letošní statistika počtu vystavovatelů a pronajatých ploch už nyní svědčí o dalším růstu. Množství přihlášek zahraničních vystavovatelů potvrzuje další trend: internacionalizaci veletrhu IDET. Oficiální účast SRN přesáhne plochu 400 m2 a jsou potvrzeny oficiální účasti z USA, Velké Británie a Itálie.

Hlavní částí odborného doprovodného programu je tradičně mezinárodní konference CATE (Community – Army – Technology – Environment) připravovaná Univerzitou obrany v Brně ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR. Počtvrté se bude konat konference Informační a telekomunikační technologie ITTE, jejímž organizátorem je česká pobočka AFCEA (Armed Forces Communications & Electronics Association).

(ed)