Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Humusoft uvádí Matlab Release 2006a se Simhydraulics

číslo 5/2006

Humusoft uvádí Matlab Release 2006a se Simhydraulics

Společnost Humusoft, s. r. o., uvedla 12. dubna 2006 na trh novinky z oblasti programových produktů od firem, které v České republice a na Slovensku zastupuje, zejména The Math Works, Inc., Comsol AB a Lanner Group Ltd., i z vlastní produkce.

Nové, zdokonalené vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab (The MathWorks) je uváděno pod názvem Matlab Release 2006a, což je nový typ označení aktualizací tohoto prostředí, které firma The Math Works plánuje vydávat každý rok v březnu a září. Nové značení by mělo usnadnit orientaci v jednotlivých verzích. Vydání Matlab Release 2006a přináší dva nové produkty, Simhydraulics (nástroj pro modelování a simulace hydraulických systémů) a Matlab Builder for .NET (nástroj rozšiřující možnosti produktu Matlab Compiler o automatické generování aplikací .NET a objektů COM z algoritmů prostředí Matlab). Podstatnou novinkou je také 64bitová verze prostředí Matlab pro Windows XP Professional x64 Edition. Dále Matlab Release 2006a obsahuje aktualizaci všech současných aplikačních knihoven z prostředí Matlab a Simulink, integraci některých produktů atd.

Produkt Simhydraulics je nový modelovací nástroj pro modelování a simulace hydraulických i tzv. multi-domain (obsahujících hydraulické a mechanické komponenty) s použitím přímé analogie s reálnými prvky systémů, kdy není třeba odvozovat příslušné matematické vztahy mezi sledovanými veličinami. Ve spojení s dalšími obdobnými produkty od The Math Works umožňuje modelovat složité jevy ve vzájemně propojených hydromechanických a hydroelektrických systémech (podrobnější informace o Simhydraulics přinese časopis Automa v příštím čísle).

Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze získat na adrese http://www.humusoft.cz
[Tisková informace Humusoft s. r. o., 12. dubna 2006.]

(sk)