Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Humusoft s dalšími novinkami roku 2006

číslo 6/2006

Humusoft s dalšími novinkami roku 2006

Dne 12. dubna 2006 uvedla společnost Humusoft s. r. o. na trh novinky z oblasti programových produktů od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje, zejména The Math Works, Inc., Comsol AB a Lanner Group Ltd., i z vlastní produkce. Zatímco nové verzi výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab Release 2006a od firmy The Math Works již byla věnována samostatná krátká zpráva [Automa č. 5/2006], dalším hlavním novinkám se věnujeme zde.

Známý program Comsol MultiphysicsTM (dříve Femlab) od švédské společnosti Comsol AB umožňuje modelovat i simulovat fyzikální procesy popsané parciálními diferenciálními rovnicemi s následným řešením metodou konečných prvků. V nové verzi Comsol Multiphysics 3.2a jsou vedle mnoha nových vlastností zejména k dispozici 64bitová verze programu pro Windows XP, nový nástroj Comsol Reaction Engineering LabTM k modelování a simulaci chemických systémů a velmi výkonné moduly významně zrychlující výpočty velmi rozsáhlých úloh.

Software pro simulaci podnikových procesů Witness (Lanner Group Ltd.) přináší ve verzi Witness 2006 modul Scenario Manager, zpřístupňující statistické vyhodnocování výsledků simulačních experimentů i těm, kdo nejsou odborníky na statistiku.

Z produkce společností Handshake a Sensable, které v ČR a SR také zastupuje, uvádí Humusoft na trh haptické aplikace a zařízení využívající hmatovou interakci mezi uživatelem a počítačem.

Z vlastní produkce nabízí Humusoft novou verzi 4.0 programu Real Time Toolbox pro Matlab a Simulink, vyznačující se zcela přepracovaným, podstatně komfortnějším uživatelským rozhraním, rychlejší komunikací s měřicími kartami a kompatibilitou s nejnovějšími typy procesorů, včetně dvoujádrových. Další vlastní novinkou je nová řada multifunkčních měřicích karet MF 624 pro sběrnici PCI. Karty řady MF 624 mají 32bitovou architekturu pro zajištění maximální propustnosti a obsahují kompletní sadu periferií potřebných pro běžné laboratorní měřicí a řídicí úlohy, při nichž proto zpravidla vystačí s touto jedinou kartou, bez dalších specializovaných periferií.

Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze získat prostřednictvím http://www.humusoft.cz
[Tisková informace Humusoft s. r. o., 12. dubna 2006.]

(sk)