Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Huawei očekává za rok 2018 rekordní tržby

Společnost Huawei představila svůj nový kampus v Tung-kuanu, ve kterém je umístěno výrobní centrum, školicí centrum a veškeré laboratoře pro výzkum a vývoj. Společnost sem také přemístila mnoho zaměstnanců ze Šen-čenu. Jde o největší kampus společnosti Huawei na světě. Ve výzkumných a vývojových laboratořích v Tung-kuanu se testují např. také materiály a postupy pro regulaci teploty pro výrobky 5G. Je tam rovněž nezávislá bezpečnostní laboratoř.

Rotující předseda společnosti Ken Hu při otevření nového kampusu shrnul úspěchy společnosti Huawei, růst obchodních aktivit a pozitivní očekávání pro rok 2019. Zmínil také, že společnost spolupracuje se stovkami telekomunikačních operátorů a s miliony zákazníků po celém světě. Téměř polovina společností z prestižního seznamu Fortune 500 companies si Huawei vybrala jako svého dodavatele vybavení pro digitální transformaci. Očekává se, že tržby společnosti Huawei za rok 2018 překročí magickou hranici 100 miliard amerických dolarů. Zmínil též úspěšné uvedení dvou nejdůležitějších výrobků pro koncové zákazníky, a to chytrých telefonů P20 a Mate 20.

V roce 2019 se společnost soustředí na své investice do technologických inovací, do oblasti broadband, cloudu, umělé inteligence a chytrých zařízení. Ken Hu zmínil, že společnost věří, že tyto investice do technologií pomohou společnosti ke stabilnímu růstu v oblasti telekomunikací a k rychlejšímu uvádění sítí 5G. Společnost také plánuje uvést novinky pro uživatele, např. první 5G chytrý telefon.

Ken Hu se rovněž dotkl současné situace, kdy je společnost Huawei obviňována, že používání jejích výrobků představuje bezpečnostní hrozbu. Jde především o nově vznikající infrastrukturu sítí 5G. Huawei má v současné době podepsané obchodní smlouvy s 25 partnery a více než 10 000 základních stanic již bylo dodáno na trhy po celém světě. Téměř všichni zákazníci v oblasti sítí naznačují, že chtějí vybavení od Huawei, protože je v současné době nejlepší, a tato situace se nezmění minimálně dalších dvanáct až osmnáct měsíců. Některé obavy o bezpečnost infrastruktury 5G však byly velmi oprávněné, ale ty se podařilo vyřešit při jednáních a spolupráci s operátory a vládami.

Kybernetická bezpečnost je pro Huawei hlavní prioritou a je nadřazená všemu ostatnímu. Ken Hu by přivítal možnost vybudovat centra pro vyhodnocování kybernetické bezpečnosti v USA a Austrálii a zmínil podobná centra ve Velké Británii, Kanadě a Německu. Jejich cílem je právě identifikovat a vyřešit možné obavy. Huawei je přístupna těm nejpřísnějším screeningům ze strany regulátorů a zákazníků a rozumí legitimním obavám, které někteří z nich mohou mít.

V současné době ale podle společnosti Huawei nic nenaznačuje, že by její výrobky představovaly bezpečnostní riziko. Čínské ministerstvo zahraničních věcí oficiálně potvrdilo, že neexistuje žádný zákon, který by čínským společnostem přikazoval instalaci backdoors. Huawei rozumí obavám týkajícím se otevřenosti, transparentnosti a nezávislosti a je otevřená dialogu.

(ed)