Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Honeywell zakládá v Praze své Globální centrum pro letectví

číslo 10/2006

Honeywell zakládá v Praze své Globální centrum pro letectví

Společnost Honeywell International při příležitosti letošní letecké výstavy ve městě Farnborough ve Velké Británii oznámila, že v Praze zakládá Globální centrum, které bude podporovat aktivity společnosti v leteckém a dalších oborech v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (tzv. region EMEA). Středisko vzniká ve spolupráci s vládními orgány ČR. V letošním roce se zaměří na podporu aktivit společnosti Honeywell v oboru letectví (divize Honeywell Aerospace). Od roku 2007 budou z téhož místa operovat také nynější divize Honeywell Automation and Control Solutions (ACS) a Honeywell Global Credit & Treasury Services (GCTS).

„Společnost Honeywell v současné době zaměstnává v ČR více než 2 000 lidí. Vznik Globálního centra v Praze jasně potvrzuje význam ČR pro naši společnost, jejímž zájmem je být co nejblíže významným klientům z regionu EMEA,„ řekl Bob Smith, viceprezident divize Honeywell Aerospace pro oblast moderní techniky (Advanced Technology). S přípravou Globálního centra bylo započato v březnu 2006, v provozu je od července a slavnostně otevřeno má být v říjnu letošního roku. Centrum bude pro obchodní, marketingové a inženýrské činnosti firmy v regionu EMEA zajišťovat také podporu v právní, finanční a personalistické oblasti. „Prahu jsme vybrali z mnoha důvodů. Jsou zde rozvíjející se průmyslová základna a infrastruktura i dostatečnými znalostmi vybavení odborníci. Praha je dlouhodobě zajímavá také z hlediska výše nákladů na provoz takového centra a významným faktorem je i její strategická poloha v rámci regionu,„ poznamenal Smith a dodal: „Plánujeme, že v Globálním centru bude do konce letošního roku pracovat až 150 a v roce 2007 celkem asi 475 pracovníků společnosti Honeywell.„

Pro ty, pro něž by současné intenzivní angažmá značky Honeywell v leteckém oboru mohlo být překvapením, připomínáme, že společnost Honeywell International vznikla v roce 1999 fúzí tehdejších společností Honeywell, význačného dodavatele řídicí a automatizační techniky a letecké elektroniky, a Allied Signal, mj. předního výrobce leteckých turbínových motorů pro civilní i vojenské použití.
[Honeywell Communications EMEA, 17. července 2006.]

(ed)