Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Honeywell rozšiřuje své výzkumné a vývojové středisko

Prezident Honeywell Technology Solutions Dr. Krishna Mikkilineni 1. února 2010 slavnostně otevřel nové prostory pro výzkumné, vývojové a inženýrinkové centrum v Brně. V zařízení, zahrnujícím laboratoře a koncepční a výcviková centra, bude pracovat 700 lidí.
 
„Pro Honeywell je rozvoj inženýrinku v České republice nedílnou součástí celosvětové strategie budoucího růstu společnosti v regionu,“ uvedl Mikkilineni. „Zavázali jsme se k rozšiřování našich aktivit v České republice, a proto dále investujeme do výzkumu, inženýrinku, výroby a sdílených služeb pro podniky Honeywell jak v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), tak po celém světě. V uplynulých dvou letech jsme do rozvoje brněnského centra investovali 30 milionů amerických dolarů. Naším cílem je zde vytvořit výzkumné, vývojové a inženýrinkové centrum světové úrovně, které bude stavět na duševním potenciálu našich zaměstnanců.“
 
„Týmy inženýrů v Brně pracují na vývoji důležitých technologií pro různé oblasti, od letové kontroly pro dopravní letadla nové generace, přes tepelnou regulaci s využitím termostatických ventilů pro domácnosti až po turbodmychadla nové generace s úsporou paliva,“ říká Suresh Venkatarayalu, viceprezident a generální ředitel HTS CZ v Brně. Honeywell Technology Solutions v Brně je součástí celosvětové výzkumné a vývojové skupiny společnosti, která zaměstnává 7 000 techniků v centrech v Číně, České republice a Indii.

(ed)