Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Honeywell dodá řídicí systém do první vietnamské ropné rafinerie

číslo 11/2006

Honeywell dodá řídicí systém do první vietnamské ropné rafinerie

Společnost Honeywell získala kontrakt v hodnotě 14,5 milionu dolarů na dodávku řídicího systému pro první vietnamskou ropnou rafinerii. Konsorcium Technip – stavitel rafinerie v Dung Quat pro státní podnik Petro Vietnam – si vybralo jako řídicí systém Experion Process Knowledge System (PKS). Rafinerie Dung Quat zahájí výrobu začátkem roku 2009.

Rafinerie Dung Quat, ležící v provincii Quang Ngai blízko Jihočínského moře, symbolizuje vietnamský technický pokrok už od ukončení obchodního embarga v roce 1990. Bude zpracovávat 148 000 barelů ropy denně a vyrábět produkty jako polypropylen, zkapalněný plyn (LPG), motorový benzin, letecký benzin, naftu a topný olej. Experion integruje subsystémy rafinerie tak, aby umožnil operátorům jasný přehled o chodu všech procesů v rafinerii. Honeywell celý řídicí systém navrhne, otestuje, instaluje a prověří. Spolu s protipožárními ochrannými systémy a systémem detekce úniku plynů dodá Honeywell jako přídavek k systému Experion systém Safety Manager for Emergency Shutdown.

Konsorcium Technip zahrnuje inženýrskou a konstrukční společnost Technip Geo Production a Tecnica Reunidas (založeno ve Španělsku), jakož i japonskou Gas Company. Společnost Petro Vietnam, také známá jako Vietnam Oil and Gas Corp., se od svého založení v roce 1975 významně rozvinula a její aktivity nyní pokrývají veškeré operace od hledání a těžby ropy a plynu až po skladování, zpracování, transport, distribuci a další služby nejen ve Vietnamu, ale v celé jihovýchodní Asii.

Rafinerie v Dung Quat je součástí rozvíjející se průmyslové zóny, kde jsou další možnosti investic a podnikání i pro české firmy (http://www.dungquat.com.vn).

(lp)