Aktuální vydání

celé číslo

01

2020

Operátorské panely, HMI, SCADA

celé číslo

Hexagon Metrology se mění na Hexagon Manufacturing Intelligence

Společnost Hexagon Metrology mění svůj název na Hexagon Manufacturing Intelligence. Nový název vyjadřuje rozšíření záběru firmy na systémy pro integrovanou průmyslovou výrobu. Hexagon Manufacturing Intelligence je součástí společnosti Hexagon, která je předním světovým dodavatelem informační techniky zaměřené na zlepšování kvality a produktivity průmyslových provozů.

 
Jako přední dodavatel přístrojů pro měření rozměrů se společnost Hexagon Metrology snaží nabízet kompletní řešení pro zajištění kvality. Rozsáhlý sortiment měřicích přístrojů je výsledkem vlastního vývoje a vhodných akvizicí. Díky investicím do výzkumu a vývoje je nyní společnost schopna dodávat měřicí a kontrolní celky, s jejichž použitím lze měření přenést ze speciálních oddělení kontroly kvality přímo do výroby a naměřené hodnoty předávat do informačního toku v závodě. Nabídka měření ve výrobě byla rozšířena po nedávných akvizicích dvou firem: Vero Software se zaměřením na CAD/CAM a Q-DAS, specializující se na statistické řízení procesů.
 
Od izolovaného sběru dat charakteristického pro tradiční metrologii se Hexagon Manufacturing Intelligence posouvá k analýze dat a jejich využívání k informovanému rozhodování. Cílem výzkumu firmy je vyvíjet systémy pro zlepšení kvality a produktivity výroby a zároveň rozvíjet základní obor firmy – měření rozměrů.
(ev)