Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Hardwarové úpravy i branding produktu na míru: kdy uvažovat o zakázkové úpravě řídicích jednotek?

Kromě sériové výroby řídicích jednotek oblíbených řad Patron a Neuron nabízí firma Unipi technology i zakázkové úpravy těchto produktů. Jaké výhody to zákazníkům přináší, kdy se vyplatí o zakázkových úpravách uvažovat a kdy naopak ne?

 

Výkonný a spolehlivý hardware

Potřebujete pro svůj projekt specifické hardwarové řešení? Zakázkové úpravy jsou mnohem rychlejší a levnější než vývoj kompletně nového hardwaru. Unipi vychází ze svých standardních modelů, které upraví podle požadavků zákazníka: od vstupů a výstupů přes komunikační protokoly až po rozhraní pro bezdrátové komunikační sítě.

Řídicí jednotky se vyznačují velkou mírou spolehlivosti, malými rozměry a širokou kompatibilitou díky softwarové otevřenosti, která zákazníkům umožní využít jejich vlastní software nebo řešení třetích stran a usnadní tak přechod na jednotky Unipi.

Produktové řady Patron a Neuron jsou osazené výkonnými čtyřjádrovými procesory s frekvencí až 1,8 GHz. Výpočetní výkon je nadstandardní pro mnoho úloh – např. pro využití cloudových služeb, větší počet připojených zařízení nebo rychlejší zpracování úlohy.

 

Předveďte svoji vizuální identitu

Chcete, aby váš produkt podtrhoval vaši značku? Díky brandingu produktu mohou mít zákazníci produkt se svým logem a barvami, a to včetně možnosti přizpůsobení balení a dokumentace. Zakázkové úpravy designu jsou dostupné pro všechny produktové řady Unipi. V rámci úpravy loga lze zvolit laserové gravírování (jednobarevné) i UV tisk (plnobarevný).

 

Široký výběr komunikačních protokolů a technologií

Při úpravě zařízení mohou zákazníci měnit počet i druh vstupů a výstupů. Pro své řešení si mohou vybrat z široké nabídky komunikačních protokolů a technologií, a to včetně bezdrátových. Příklady jsou RS-485, RS-232, 1-Wire, Ethernet a LTE.

 

Další výhody zakázkových úprav

Unipi nabízí zakázkové úpravy hardwaru již od malého počtu kusů. Branding produktu je možný od dvaceti kusů, úpravy hardwaru od sta kusů. Firma Unipi dále nabízí bezplatné roční skladování produktů, takže si je zákazník může objednat podle aktuální potřeby – budou uskladněné, dokud nebude připraven je využít.

 

Zakázkové úpravy versus sériové produkty

O zakázkových úpravách se vyplatí uvažovat, jestliže zákazník pro různé produkty nebo projekty potřebuje stejný typ řídicí jednotky z hlediska počtu vstupů, výstupů a komunikačních sběrnic. Ve výsledku tedy investuje do úpravy pouze jednoho typu zařízení.

Standardní sériové produkty jsou vhodnější pro různé produkty a projekty, kde jsou třeba řídicí jednotky s rozdílnými parametry. Nabídka standardních modelů Unipi je vhodná pro veškeré velikosti projektů – od menších až po ty rozsáhlé.

Zakázkové úpravy zahrnují kompletní proces od konzultace a návrhu přes vývoj po servis. Firma Unipi zájemcům vypracuje nezávaznou nabídku: kontaktovat ji mohou prostřednictvím e-mailové adresy info@unipi.technology nebo poptávkového formuláře na webu www.unipi.technology.

 

 

(Unipi Technology s. r. o.)

 

Obr. 1. Branding řídicích jednotek od Unipi technology