Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Hannover Messe Digital Edition – program konference je zveřejněn

Pořadatelé zveřejnili program virtuální akce Hannover Messe Digital Edition, jež se uskuteční ve dnech 12. až 16. dubna 2021 jako náhrada veletrhu Hannover Messe, který byl letos zrušen. Akce má návštěvníkům poskytnout přehled o aktuálních trendech v průmyslu, energetice a logistice. K programu konference přispějí odborníci z oblasti podnikání, vědy a politiky.

První den přehlídky, 12. dubna, se bude točit kolem politických rozhovorů mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou, dolnosaským předsedou vlády Stephanem Weilem a starostou Hannoveru Belitem Onayem, jakož i německým ministrem hospodářství Peterem Altmaierem a německou ministryní školství a výzkumu Anjou Karliczekovou, která společně s prezidentem Fraunhoferovy společnosti Reimundem Neugebauerem předá cenu Hermes Award.

Pozornost přiláká také dialog mezi prezidenty tří sdružení, Siegfriedem Russwurmem z BDI, Karlem Haeusgenem z VDMA a Guntherem Kegelem z ZVEI, o obecném ekonomickém výhledu pro německý průmysl.

Od úterý do čtvrtka se pozornost soustředí na témata, která jsou pro Hannover Messe klíčová: od transformace průmyslu, strojového učení, propojených dodavatelských řetězců a lehkých konstrukcí až po cloudová řešení, ochranu životního prostředí, obnovitelné zdroje energie a elektroniku. Technologie založené na datech, jako jsou internet věcí a blockchain, umožňují realizovat nové, na otevřených platformách založené obchodní modely, které propojují zboží, informace a finanční transakce po celém světě. Mezi řečníky patří Michael ten Hompel z Fraunhoferova institutu pro manipulaci s materiály, Toby Walsh z University of New South Wales nebo Jevgenij Kasperskij, generální ředitel společnosti Kaspersky.

Digitalizace rovněž celkově zefektivňuje energetický systém a otevírá trh s energií pro nové zdroje a obchodní modely. Zejména vodík lze použít jako univerzální nosič energie a médium vhodné k ukládání energie ve všech odvětvích. Díky tomu má být ústředním prvkem pro transformaci německé energetiky. O dalším vývoji v energetickém sektoru budou diskutovat prof. Claudia Kemfertová z Německého institutu pro ekonomický výzkum, Frank Possel-Dölken ze společnosti Phoenix Contact a další odborníci.

V pátek 16. dubna uspořádá Deutsche Messe AG kariérní kongres WomenPower. Program určený ženám zahrnuje společensko-politické otázky i kariérní témata.

Další informace: https://www.hannovermesse.de/en/hm-digital-edition/.

(ed)