Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Hannover Messe 2021 jak na výstavišti, tak digitálně – a s podporou pro české vystavovatele

I přesto, že je svět stále polapen pandemií, pořadatel veletrhu Hannover Messe vidí nutnost dívat se do budoucna a pokračovat v přípravách dalšího ročníku veletrhu, který se uskuteční v původně plánovaném termínu 12. až 16. dubna 2021.

Dynamické dění kolem nás vyžaduje pružné jednání a přizpůsobení se situaci. Nejinak je tomu u největšího německého průmyslového veletrhu Hannover Messe, který se v roce 2021 uskuteční ve formátu „analog, digital, hybrid“.

Průmysl na špičkové úrovni prostě vyžaduje osobní setkání lidí. „Podnikání potřebuje veletrhy. Ukázalo to posledních pár měsíců. Potřebujeme místo, na kterém se představují inovace, rozšiřuje networking, kde se diskutuje o výzvách současného hospodářství,“ vysvětluje Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní společnosti Deutsche Messe AG.

Propojením analogového a digitálního světa a díky velmi propracovanému hygie­nickému konceptu na výstavišti poskytne Hannover Messe tradiční platformu, kterou průmysl bezpodmínečně potřebuje. Pořadatel nabízí všem vystavovatelům ten správný balíček: od skutečného „analogového“ stánku přes hybridní účast až po pouze virtuální prezentaci. Počítá se s obsazením sedmi až osmi výstavních hal. Pro vystavovatele a návštěvníky, kteří z důvodu cestovního omezení nebudou moci do Hannoveru dorazit, budou k dispozici digitální prostory. Více informací na https://shop.hannovermesse.de/en.

 

Dotace CzechTrade

Veletrh Hannover Messe 2021 je zařazen mezi podporované akce v projektu NOVUMM, spolufinancovaném z OPPIK. Na svou účast (reálnou, nikoliv jen virtuální) mohou malé a střední podniky se sídlem či provozovnou mimo Prahu čerpat dotaci. Detaily jsou zveřejněny na webových stránkách agentury CzechTrade www.czechtrade.cz/programy-eu/oppik/novumm.

Podniky se mohou na veletrhu prezentovat ve společné expozici organizované agenturou CzechTrade nebo v samostatných expozicích. Společná expozice je koncipována tak, aby měly podniky co nejméně starostí s přípravou. Více informací poskytne výhradní zastoupení pořadatele veletrhu v ČR, společnost PROveletrhy, paní Naďa Lichte (info@proveletrhy.cz), nebo zástupkyně agentury CzechTrade paní Michaela Dvořáková.

Hannover Messe patří k nejdůležitějším průmyslovým veletrhům na světě. Jde o prvotřídní platformu pro prezentaci světových novinek z oblasti průmyslové automatizace a informační techniky, energetických a environmentálních technologií a průmyslového vývoje a výzkumu. Hannover Messe je i nadále hospodářsko-politickou platformou pro úzkou spolupráci mezi průmyslem, vědou a politikou a intenzivně tak přispívá k průmyslové transformaci, která bude ústředím tématem veletrhu. Partnerskou zemí v roce 2021 bude Indonésie.

 

Hygienický koncept

Veletržní společnost Deutsche Messe vypracovala ve spolupráci s příslušnými orgány bezpečnostní a hygienický koncept, který umožňuje pořádání veletrhů i za současných podmínek. Více na https://www.hannovermesse.de/de/deutsche-messe/sicherheits-und-hygienekonzept/.

 

Kam pro další informace

V případě zájmu o více informací kontaktujte výhradní zastoupení Deutsche Messe v ČR, společnost PROveletrhy, info@proveletrhy.cz, www.proveletrhy.cz.

 

[Tisková zpráva PROveletrhy – výhradní zastoupení Deutsche Messe AG pro ČR, 1. prosince 2020.] 

(ed)