Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Gigabitová kamera JAI citlivá i v blízké infračervené oblasti

Gigabitová kamera JAI BM-141GE je pro svou velkou citlivost i za obtížných světelných podmínek, nízký šum a zvýšenou citlivost v blízké infračervené oblasti (NIR) ideálním zobrazovacím prostředkem při řešení mnoha úloh vizuální inspekce v potravinářství i v lékařství. Díky možnosti automatického nastavení expozice je zvlášť vhodná k pro použití ve venkovních úlohách (sledování provozu, bezpečnostní a vojenské použití), typických neustále se měnícími světelnými podmínkami.
 
Jádrem kamery je CCD čip ICX285 s rozlišením 1,4 megapixelu (2/3" CCD, 1 392 × 1 040 obrazových bodů při 30 snímcích za sekundu, monochromatický a NIR), který díky vylepšenému uspořádání vyniká mimořádnou citlivostí (0,03 lx) při velmi nízkém šumu (SNR > 58 dB). Díky tomu se také dosahuje až čtyřikrát větší citlivosti v blízké infračervené oblasti spektra než u běžných kamer (noční snímání s infračerveným přísvitem, hodnocení kvality potravin). Kamera BM-141GE se připojuje na Ethernet s přenosovou rychlostí 1 Gb/s, takže je možné přístroje zapojovat do sítí, umísťovat na vzdálená místa atd.
 
Na kameře lze programově nastavit všechny důležité parametry jako oblast zájmu (ROI), expozici, frekvence snímků, spouštění, ukládání atd. Díky podpoře standardu GenICam je kamera kompatibilní s většinou programů pro zpracování obrazu. Dalšími významnými technickými parametry přístroje jsou např. napájení 12 V DC, digitální I/O, externí spoušť a rozměry 55 × 55 × 55 mm.
 

ELCOM, a. s., tel.: 558 279 944, www.elcom.cz/dvi, e-mail: sales.dvi@elcom.cz