Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Genesis64 – nová generace vizualizačního softwaru

Na veletrhu SPS/IPC/Drives 2007, který se konal v listopadu loňského roku v Norimberku (SRN), představila společnost Iconics poprvé v Evropě svůj nový software HMI/SCADA s názvem Genesis64. Software je určen pro výkonné 64bitové systémy. Přitom je zajištěna plná kompatibilita s verzí Genesis32. Stejně jako Genesis32, tak i Genesis64 je založen na modulární koncepci: jednotlivé moduly jsou určeny pro vizualizaci, dlouhodobé ukládání dat, správu alarmů, tvorbu provozních deníků a zpráv atd.
 
Genesis64 sází na produkty a metody společnosti Microsoft, jako jsou Office 2007, .NET, Share Point, Windows Server 2008 a především na operační systém Windows Vista. Protože se společnost Iconics podílela na vývoji tohoto operačního systému, může Genesis64 již nyní využívat funkce, které tento nový operační systém nabízí. Například s použitím Windows Presentation Foundation (WPF) lze vytvářet vektorovou grafiku ve 2D i 3D s mnoha interaktivními prvky a efekty. Speciálně pro vytváření vizualizací rozlehlých systémů je v Genesis64 zaveden geografický informační systém (GIS) Virtual Earth.
 
K připojení na zdroje dat je určen nástroj Windows Communication Foundation (WCF) a rozhraní OPC-UA.
 
Účinnou správu přístupu k informacím zajišťuje User Account Control (UAC). Tento nástroj zabraňuje neoprávněným změnám systému, ať se o ně pokouší uživatel nebo škodlivý software.
(ed)