Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Future ICS – expozice vestavných řešení

číslo 8-9/2002

Future ICS – expozice vestavných řešení

Stejně jako vloni se firmy Future ICS a Moravské přístroje i letos účastní MSV v Brně společnou expozicí v pavilonu C-I, stánek č. 150. Expozice bude orientována především na řešení vestavných PC systémů (tzv. embedded PC). Návštěvníci uvidí různé typy a provedení hardwaru pro realizaci kompaktních PC systémů i software na bázi Embedded Windows a Control Web. Zastoupena v expozici bude ale i ostatní automatizační technika na bázi PC, takže zde zajímavost pro své aplikace najde snad každý z návštěvníků.

Obr. 1.

ADAM-6000/7000
Z rodiny modulů ADAM budou představeny nové řady ADAM-6000 a ADAM-7000.

Uvedením řady ADAM-6000 reaguje firma Advantech na trend pronikání komunikačního standardu Ethernet do oblasti řídicích systémů. Moduly představují inteligentní autonomní webové servery s rozhraním HTTP komunikující protokolem TCP/IP. Umožňují zpracovat analogové nebo digitálních v/v signály z technologie (obr. 1).

Řada ADAM-7000 je orientována na zcela jinou skupinu uživatelů – jde o klasický PLC s bohatou nabídkou v/v modulů. Zajímavý bude ohlas zejména u uživatelů PLC.

Vestavná PC
Vestavné systémy na bázi PC a příslušný software se již několik let velmi dynamicky rozvíjejí. Jejich nesporné výhody oceňuje čím dál více výrobců i aplikátorů a poptávka po nich roste. Představit všechna možná řešení zde nelze, uvedeme jen ukázku těch základních pro různé oblasti použití.

Obr. 2.

Kompaktní systémy PC bude zastupovat řada kazetových počítačových jednotek ECS--100/200 na bázi jednodeskových počítačů s integrovanými procesory Intel/Geode/VIA s malou spotřebou energie a mnoha integrovanými rozhraními. Novinkou bude kompaktní počítač s pasivním chlazením (a tedy zcela nehlučný) úrovně Pentium III/1,13 GHz, určený pro dispečerská pracoviště.

Skupinu operátorských panelů budou reprezentovat řada OptiPC-100 s celkovým krytím IP65 a řada panelových PC OptiPC-200, vhodná pro zástavbu do zařízení. Jako koncový bod bezdrátové sítě LAN je nabízena jednotka FR-905 na bázi Linux.

Nabídnuty budou také nové vestavné produkty od firmy Advantech – nové panelové počítače s procesory VIA a Transmeta Crusoe, jednodeskové počítače s integrovanými procesorovými jednotkami úrovně Pentium III formátu Slot CPU nebo Biscuit aj.

Obr. 3.

Přenosné terminály
S rozvojem tzv. Pocket PC vzniká potřeba přenosných terminálů s vlastnostmi odpovídajícími vlastnostem stolních PC při možnosti bezdrátové komunikace v síti Ethernet. Takovým terminálem je MobiPanel, postavený na bázi procesorové jednotky Intel StrongArm s operačním systémem Windows CE 3.0 (obr. 3). Díky 10" displeji LCD TFT (800 × 600 bodů), ovládání z dotykové obrazovky, bohaté nabídce rozhraní a programových uživatelských prostředků v českém jazyce, malé hmotnosti a robustnímu provedení s krytím IP53 je uživateli nabízeno řešení s výtečným poměrem ceny a výkonu.

Control Web
Nejenom poslední verzi vývojového systému Control Web 2000, ale především jeho moduly pro oblast vestavných řešení naleznou v expozici zájemci a uživatelé tohoto produktu firmy Moravské přístroje. Setkají se zde např. s aplikacemi Control Web 2000 Runtime pro Windows CE a uvidí Control Web 2000 Runtime Builder pro Windows CE, s jehož pomocí lze jednoduchým způsobem vytvořit aplikační programové vybavení pro kompaktní vestavný systém s procesorem Pentium MMX, 32MB operační pamětí a 48MB polovodičovým diskem.

Závěrem…
Ve stánku firem Future ICS, a. s., a Moravské přístroje s. r. o. bude možné nejen spatřit uvedené produkty i další novinky z oblasti průmyslové automatizace na bázi PC, ale i získat aktuální informace o vývojových trendech anebo nabídku možných řešení.

(Future ICS)

FUTURE ICS a. s.
Šumavská 15
602 00 Brno
tel.: 05/41 21 88 84
fax: 05/49 24 72 45
e-mail: ICS@future.cz
http://www.ics.future.cz

Inzerce zpět