Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Frost & Sulivan ocenil firmu Endress+Hauser za analyzátory kapalin

Na základě své nedávné analýzy světového trhu analyzátorů kapalin vyhlásila konzultační společnost Frost & Sullivan skupinu Endress+Hauser (E+H) za Globální společnost roku 2020. Porotu zaujal sortiment robustních analyzátorů kapalin, zákaznicky orientovaný přístup a špičkové znalosti v oblasti analýzy kapalin. Skupina E+H své přístroje stále inovuje a díky tomu se jí daří pronikat na trhy a poskytovat špičkovou péči zákazníkům.

 Analyzátory kapalin začala společnost E+H vyrábět již před 50 lety. V roce 1970 zahájila ve Stuttgartu společnost Conducta výrobu a prodej převodníků pro měření pH a plynových výstražných přístrojů. O sedm let později byla začleněna do skupiny Endress+Hauser a přestěhovala se do Gerlingenu. Nyní se analýze kapalin věnuje 1 000 zaměstnanců v pěti výrobních závodech v Německu, USA a v Číně. Nabídka přístrojů pro analýzu kapalin sahá od standardních senzorů po kompletní měřicí stanice určené pro náročné měřicí úkoly. Endress+Hauser zaměřuje svůj vývoj na analýzu kapalin a sleduje požadavky zákazníků. „Zákazníci si přejí také stanovit vlastnosti materiálu a kvalitu produktu již během výrobního procesu,“ vysvětluje strategii Matthias Altendorf, generální ředitel Endress+Hauser Group.

K vedoucímu postavení na trhu digitálních přístrojů pomohlo společnosti Endress +Hauser uvedení senzorů typu Memosens v roce 2004. Tyto senzory převádějí naměřenou hodnotu na digitální signál a prostřednictvím bezdrátové komunikace ji přenášejí do převodníku.

Analyzátory kapalin Endress+Hauser řeší nejdůležitější problémy údržby. Například analyzátor ortofosfátu Liquiline System CA80PH snižuje provozní náklady tím, že klesá spotřeba činidla. Pomocí automatické kalibrace, automatického čištění a snadné údržby se zlepšuje dostupnost zařízení bez použití nástrojů. Jiným příkladem je multiparametrový ruční analyzátor Liquiline Mobile CML18, který lze kombinovat se senzory Memosens a rychle zkontrolovat jakýkoliv měřicí bod závodu.

 

Funkce a prostředí pro průmysl 4.0

Přístroje Endress+Hauser jsou vybaveny též funkcí Heartbeat Technology, která zajišťuje nepřetržitou diagnostiku procesů a zařízení. Bez přerušení procesu je možné ověřit správné fungování a získat informace pro prediktivní údržbu. S využitím prostředí pro internet věcí Netilion mohou být všechna měření, procesní data a diagnostika přístroje používány v cloudových systémech. Například digitální služby společnosti sledují provozní stav zařízení, analyzují nainstalovanou základnu přístrojů a pomáhají organizovat soubory a dokumenty o prostředcích.

(Endress+Hauser)

Obr. 1. Firemní platforma Liquiline a senzory Memosens umožňují zapojení plug and play a funkce Heartbeat umožňuje nepřetržitou diagnostiku a snadné ověřování

Obr. 2. Analyzátory E+H jsou řešením pro nepřetržité monitorování procesů úpravy pitné vody

Obr. 3. Přenosný přístroj Liquiline Mobile CML18 usnadňuje kontrolu a řešení problémů nainstalovaným měřicím systémem