Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Flexibilní zabezpečení průmyslových komunikačních sítí

Scalance S615 je zařízení z řady Scalance S, které chrání průmyslové sítě proti neoprávněnému přístupu. Má pět ethernetových portů a funguje jako firewall nebo brána virtuální privátní sítě VPN (Virtual Private Network) využívající IPsec a OpenVPN. To umožňuje pružně zavádět bezpečnostní pravidla. Uživatelé mohou nakonfigurovat až pět variabilních zabezpečených zón s individuálními pravidly pro nastavení firewallu. Díky autokonfiguračnímu rozhraní lze parametry zařízení snadno nastavovat v prostředí serverové platformy Sinema Remote Connect.

 
Zabezpečovací modul Scalance S615 má různé možnosti konfigurace a diagnostiky pomocí běžného internetového prohlížeče, rozhraní příkazového řádku a protokolu pro správu sítě (SNMP). V každé z konfigurovaných VLAN lze zařízení provozovat jako DHCP-server nebo klient. Tunel VPN je možné vytvořit trvale nebo podle aktuálního požadavku.
 
Zabezpečovací moduly řady Scalance S zajistí propojení automatizačních a kancelářských částí sítě v rámci výrobního závodu. Jsou navrženy tak, aby vyhověly požadavkům automatizačních systémů, např. svou robustností a jednoduchou instalací. Díky možnosti redundantního napájení lze minimalizovat prostoje při poruše jednoho z napájecích zdrojů.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.cz/scalance