Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Firma Zebra Technologies převzala divizi společnosti Motorola Solutions

Společnost Zebra Technologies, zaměřená na techniku RFID, značení čárovým kódem a na systémy sledování v reálném čase (RTLS), převzala divizi Motorola Solutions, která se zabývá hardwarem, RFID, mobilními čtečkami, značením čárovým kódem, technikou pro tisk karet a zařízeními pro ovládání dat v cloudech. Zebra připojila příslušné provozy Motorola Solutions i s jejich pracovníky ke svým vlastním a bude je provozovat pod názvem Zebra Technologies.

 
Touto akvizicí firma Zebra Technologies naroste na více než dvojnásobek své původní velikosti. V roce 2013 oznámila obrat ve výši jedné miliardy dolarů, zatímco nyní připojená divize Motorola Solutions měla obrat přibližně 2,5 miliardy dolarů. Zebra zaměstnává 2 700 lidí, ale rozroste se o 4 500 zaměstnanců Motorola Solutions.
 
Podle Phila Gerskoviche, manažera společnosti Zebra, byl jedním z podnětů akvizice rostoucí počet mobilních pracovníků, kteří mohou používat RFID a jiné metody automatické identifikace k zasílání dat o své práci vedení firmy. Navíc podniky stále více využívají data pořízená a uložená v cloudových serverech poskytující informace nejen o osobách, ale spíše o různých objektech a zařízeních. Přehled o jejich stavu a také umístění poskytují údaje ze senzorů získané pomocí RFID.

(ev)